Centrum Tüp Bebek Merkezi

Piezo Tekniği – Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Teknoloji

Centrum » Centrum Tüp Bebek Merkezi » Piezo Tekniği – Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Teknoloji
Piezo Tekniği

Başlıklar

Tüp bebek tedavisinde piezo yöntemi, daha önce hiç döllenme sağlanamayan, döllenme oranı düşük olan ve bununla birlikte embriyo transferi yapılamayan hastalar için uygulanan yeni bir yöntemdir.

Bu yöntemde, ultrasonik titreşimler kullanarak yumurtalıklarda bulunan yumurtaları daha kolay bir şekilde çıkarmak ve bu yumurtaları daha hassas bir şekilde döllenmek için kullanılır. Tüp bebek tedavisinin birçok aşamasında kullanılan Piezo tekniği ilk olarak yumurtalıklardaki yumurtaların toplanması için kullanılır. Daha sonra kadının yumurtalıklarına bir iğne yerleştirilir ve piezo tüp kullanılarak yumurtalar çıkarılır.

Toplanan yumurtalar laboratuvar ortamında spermlerle bir araya getirilir ve piezo tüp kullanılarak spermlerin yumurtalarla birleşmesi sağlanır. Son olarak, embriyolar rahme transfer edilir. Embriyoların rahme transfer edilirken piezo tüp yardımıyla daha hassas bir şekilde yerleştirilmesi mümkündür.

Bu yöntemle tüp bebek tedavisinde başarı oranının 10% oranında artırılması hedefleniyor. Dünyanın en iyi merkezlerinde bile bir uygulama sonucu elde edilen başarı maksimum %50’lerde. Burada en etkili faktörün embriyo gelişimi olduğunu görüyoruz piezo dediğimiz bir elektrik sistemiyle daha kaliteli bir embriyo oluşuyor.

Anne ve baba olmak isteyenler için yeni bir umut olan bu yöntem ile tüp bebek tedavisinde sperme ve yumurtaya elektrik verilerek daha kaliteli bir embriyo oluşumu sağlanıyor.

Hem yumurtanın zarına hem de sperm boynuna minimum düzeyde Piezo elektrik vererek aktive ediliyor, kalsiyum kanalları daha iyi çalışmaya başlıyor.

Bu tedavi yönteminde hastanın geçmişi çok önemli, düşüklerle sonuçlanmış, geçmişinde kötü sonuçları almış yani gebelik açısından hastalarımız için iyi bir seçenek.

Sizi Arayalım

Bilgilerinizi iletin, sizi arayalım:

ya da 0 (533) 205 92 23 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz
WhatsAppSize nasıl yardımcı olabilirim?
1