Centrum Tüp Bebek Merkezi

Rahim Dinlendirme

Centrum » Hizmetler » Rahim Dinlendirme
Rahim Dinlendirme

Rahim dinlendirme yöntemi nedir?

Rahim dinlendirme, embriyoların elde edildikten sonra transfer edilmeden dondurulması böylelikle rahimin tedavi sürecindeki hormonlarından arınması işlemidir. Embriyoların dondurulması sonucunda transfer yapılmaz ve böylelikle rahim dillendirilmiş olur.

Rahim dinlendirme yöntemi kimlere uygulanır?

Özellikle toplanan yumurta sayısı çok fazla olan 15’in 20’nin üzerinde olan, tedavi esnasında hormonları çok yükselmiş olan, OHSS adı verilen su toplanması riski bulunan, tedavi esnasında hormonların etkisi ile rahim içerisinde bir takım problemler oluşa,  polip izlenen, rahimi aşırı kalınlaşan veya rahimi istenilen düzeye gelmeyen-imce kalan  kadınlarda uygulanan bir yöntemdir.

Rahim dinlendirme yöntemi için ne kadar süre beklenmelidir?

Embriyoların elde edildiği tedavi döngüsünden sonraki bir ya da iki ay beklendikten sonra, yeniden transfer planı yapılabilir ama bu süre daha da uzayabilir.

Rahim dinlendirme yöntemi taze transfer tekniğinden daha mı başarılıdır?

Bu her zaman geçerli değildir. Özellikle çok yumurta toplanan, hormonları çok artmış olan kadınlarda bu teknik kullanılır ve dinlendirilmiş rahimin daha sonra yeniden yapılandırılmasına başlanır. Yapılandırma işlemi hormon kullanılarak veya doğal yumurta takibi ile uygulanır. Yeterli kalınlığa eriştikten sonra embriyo transferi planı yapılabilir.

WhatsAppSize nasıl yardımcı olabilirim?
1