Centrum Tüp Bebek Merkezi

Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri

Centrum » Centrum Tüp Bebek Merkezi » Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri
Mikroakışkan Sperm Ayıklama Çipleri

Mikroakışkan ne demektir?

Microakışkan, sıvıların mikron boyutundaki kanallardaki akışını inceleyen bir bilim dalıdır. Mikroakışkan terimini kullanabilmek için kanalın en az bir boyutunun 100 µm’nin altında olması gerekir.

Hangi hasta gruplarında tercih edilmektedir?

Üremeye yardımcı tedavi uygulamalarında özellikle açıklanamayan ve tekrarlayan hasta gruplarının tedavisi sırasında sperm seçimi amaçlı kullanılmaktadır.

Bu teknik ile sperm seçiminin daha iyi yapılmasının amacı nedir?

Sperm yıkama, santrifügasyon,s edimentasyon ve yüzdürme gibi işlemler olmaksızın çok daha kısa sürede ve daha az laboratuvar işlemine maruz kalarak , daha az yorulmuş sperm eldesinin sağlanması amaçlanmaktadır.

Bu teknik ile sperm seçiminin daha iyi yapılmasının nedeni nedir?

Daha az işleme maruz kalan bu spermlerin DNA kalitesi ve bütünlüğü yüksek olması nedeni ile daha iyi spermlerle işlem yapılması sağlanmaktadır.Bu işlemlerin ekarte edilmesi ile oksidatif stres oluşum oranıda düşmektedir. Oksidatif stresin sağlıklı spermlerde DNA fragmantasyonuna sebep olduğu bilinmektedir.Bu hasarlı DNA’ya sahip sperm hücreleri başarısız tüp bebek uygulamalarına neden olmaktadır.Daha sağlıklı seçimile elde edilen spermler ile elde edilen iyi kalitede  ve sağlıklı embriyo eldesinin arttırılması hedeflenmektedir.

Sizi Arayalım

Bilgilerinizi iletin, sizi arayalım:

ya da 0 (533) 205 92 23 numaralı telefondan bize ulaşabilirsiniz.

İletişim Bilgilerimiz
WhatsAppSize nasıl yardımcı olabilirim?
1