Centrum Tüp Bebek Merkezi

Centrum IVF Center is at your side with 21 years of experience...
A new generation solution center for those who cannot have children...
TS EN ISO 9001
Sertifikalı Tüp Bebek Merkezi
Previous
Next

You can contact us to meet with our doctors and get detailed information.​

Prof. Dr. Recai Pabuçcu
Welcome to Centrum IVF Center

Why Centrum Clinic?

Centrum IVF Center is one of the most experienced clinics serving in Ankara and is very happy to be the center of choice for you, our esteemed expectant parents, in its 21st year of operation.

Our center, which works under the direction of our chairman of the board of directors Prof. Dr. Recai PABUÇCU, aims to carry out pioneering practices in reproductive health, to use all the possibilities of technology in the most efficient way, to create experienced Clinical & Laboratory teams, to achieve a high success rate and to keep patient satisfaction at the maximum level.

Centrum IVF Center

In vitro fertilization (IVF) is a treatment in which the ovaries and sperms of couples who cannot achieve pregnancy under natural physical conditions…

Regardless of the procedure applied in infertility treatment, even couples who do not have fertility problems can become pregnant.

In cases of male infertility, drug treatment is applied only in patients with hormonal disorders…

Gebeliğin oluşabilmesi için öncelikle kadının yumurtasının yumurtalıklardan dışarı atılması, yumurtlaması gerekmektedir. Normal şartlarda kadın, ayda bir kez yumurtlamaktadır.

Sperm sayısının düşük, hareketlerinin zayıf ve spermde şekil bozukluğu olması doğal yolla gebelik elde edilmesini zorlaştırır. Hatta bazen imkansız hale getirebilir.

Yumurtalık rezervi kandan bakılan birtakım hormonlar veya ultrason ile ortaya konulabiliyor. Ancak günümüzde en değerli testler, adet döneminde her 2 yumurtalıktaki folliküllerin sayılması ve Anti Mullerian Hormon (AMH) adı verilen testler.

Kısırlık sebebi bilinmeyen infertilitedir, kişilerde kısırlık problemi için yapılan araştırmalarda, kısırlığa neden olabilecek hiçbir sorun saptanamaması durumudur.

Azoospermi erkeklerde meni içerisinde hiç sperm hücresi olmaması durumudur. Çocuk sahibi olmak istemesine rağmen gebeliğin gerçekleşmediği durumlarda (infertilite – kısırlık) problem genellikle çiftlerin yarısında erkeklerde, yarısında kadınlardadır.

Teşhis laparoskopisi olarak da bilinen laparoskopi, karın içindeki organları incelemek için kullanılan cerrahi bir tanı yöntemidir.

Türkiye’de modern histeroskopi ise ilk kez Prof. Dr. Recai Pabuçcu tarafından uygulanmıştır. Ute­rin kavite distansiyonu serum fizyolojik, C02 (diagnostik) ve % 1,5 glisin (operatif) ile sağlanabilmektedir.
ROSI Tekniği, tıkanıklığa bağlı olmayan azoospermi (non-obstrüktif azoospermi) hastalarına uygulanır.
Tüp bebek tedavisi normal yollardan çocuk sahibi olmayı engelleyen başlıca kısırlık gibi oldukça komplike sorunlara çözüm yolu sunan, birçok teknik ile birlikte yardımcı üreme yöntemlerinden oluşmaktadır.

Doktorlarımız

0 +
Yıllık Tecrübe
0 +
Mutlu Aile
0 +
Alanında Uzman
0 +
Kişiye Özel Tedavi Programı
WhatsApp
1