info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

Tüp Bebekte Son Gelişmeler

Tüp Bebekte Son Gelişmeler
tüp bebekte son gelişmeler Tüp bebek tedavisi, teknolojik ve tıbbi gelişmelerle beraber sürekli başarı oranlarının arttığı bir yardımcı üreme yöntemidir. Tüp bebekte son gelişmeler sayesinde gebelik oranları yükselmektedir.  Çiftlerin kısırlık sorunları tüp bebekte son gelişmeler sayesinde çözülebilmekte ve gebelik şansı elde edilebilmektedir. Yardımcı Üreme Teknolojisi, yumurta ve spermlerin işlendiği her doğurganlığın tedavisinin ifade şeklidir. Tüp bebek tedavisinde; infertil çiftlerin hamileliğe başlamasına yardımcı olmak için birlikte çalışan hekim, psikolog, embriyolog, laboratuar teknisyeni, hemşire ve müttefik sağlık uzmanını içerir. In vitro fertilizasyon (IVF), yani tüp bebek tedavisi en yaygın yardımcı üreme yöntemidir. IVF, bir kadından birden fazla olgun yumurta teşvik etmek ve almak, bir erkeğin bir sperm ile gübrelemek ve döllenmeden üç ila beş gün sonra embriyoları uterusa yerleştirmektir.

Tüp bebek tedavisinde son gelişmeler ise:

İntrasitoplazmik sperm enjeksiyonu (ICSI)

Tek bir sağlıklı sperm doğrudan olgun bir yumurtaya enjekte edilir. ICSI, sperma kalitesi veya miktarı zayıf olduğunda veya önceki IVF döngüleri sırasında döllenme girişimleri başarısız olduğunda sıklıkla kullanılır.

Destekli tarama

Bu teknik, embriyonun embriyonun dış örtüsünü açarak (kuluçka) açarak embriyonun rahim tabakasına implantasyonuna yardımcı olur. tüp bebekte son gelişmeler nelerdir Bir tüp bebek vakasında yardımcı kuluçka için en sık kullanılan endikasyonlar şunlardır:
  • Yaş faktörü - kadın ortak 37 yaşından büyük
  • Yumurta miktarı ve kalite faktörü - kadının günde 3 folikül stimüle edici hormonu (FSH) düzeyi yükselmiş veya düşük AMH düzeyi veya düşük antral folikül sayısı olan olgular
  • Embriyo kalite faktörü - kalitesiz embriyoların bulunduğu durumlarda (aşırı parçalanma veya yavaş bölünme oranları)
  • Zona faktörü - kalın bir dış kabuğa sahip embriyolarla (zona pellucida) olgular
  • Önceki IVF başarısızlığı - önceki bir veya daha fazla başarısız IVF döngüsüne sahip olan olgular
Destekli taramalı in vitro fertilizasyon prosedürleri için gebelik oranları, yayınlanan bazı çalışmalarda kuluçka yapılmadan IVF'den daha yüksek olarak gösterilmiştir.

Daha kaliteli sperm tespit etme yöntemleri:

Sağlıklı spermler yüzemediğinde "düşük hareketlilik" sorunları kısırlığın başlıca nedenlerinden biridir. Yavaş yüzme spermine yardım eli uzatmak için Alman bilim ekibi benzersiz bir çözüm geliştirdi: Spermbot. Araştırmacılar, mikromotorlar ile yapılan önceki çalışmalara dayanarak, bir spermin kuyruğuna uyacak kadar büyük, küçük metal motorlu helezonlar inşa ettiler. Araştırmacılar, dönen bir manyetik alanı neşe çubuğu olarak kullanarak mikromotor helezonları bir sperm hücresi etrafında kaydırmaya, spermleri bir yumurtaya yönlendirmeye, ardından da potansiyel dölleme için spermleri serbest bırakmaya yönlendiriyor. Esasen, spermbot bir güç motoru işlevi görür.
Centrum Ankara Tüp Bebek  Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Diğer Makaleler