+90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
+90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

Tüp Bebekte Rahim Dinlendirme

Tüp Bebekte Rahim Dinlendirme

Tüp Bebekte Rahim Dinlendirme

Tüp bebek tedavisini uzun tutmamak en kısa sürede başarıya ulaşmak için geliştirilmiş teknikler vardır. Sürecin uzaması çiftlerde sabırsızlık, umutsuzluk ve kaygı bozukluğu gibi sorunlara yol açtığından tedaviye özenilmesi ve donanımlı hastanelerde uzman doktorlar eşliğinde uygulamaların yapılması gerekir. Tüp bebekte rahim dinlendirme tekniği ise yumurta büyütmek için kullanılan hormon takviyeleri veya ilaçların rahmi olumsuz etkilediği gözlemlendiği için uygulamaya başlanmıştır. Rahim iç zarı olumsuz etkilendiğinde rahmin embriyoyu kabul etme gücünün azaldığı yönündeki tespitler sayesinde rahim dinlendirme uygulanarak hamilelik başarısının artırılması planlanmıştır. Tüp bebek tedavisi esnasında elde edilen kaliteli embriyoların dondurularak bekletilmesi gerekir. 

Rahim dinlendirme tekniği her hastaya uygulanır diyemeyiz buna hekiminiz karar verecektir ancak geçtiğimiz yıllarda az sayıda hastaya uygulanarak başlanılan yöntem teknolojinin ilerlemesi ve yöntemin başarıya ulaştırmada etkisi üzerine daha fazla kişiye uygulanmaya başlanmıştır. Vücudunda tedavi esnasında kullanılan ilaç ve hormonlara karşı hassasiyet görülen hastalarda kullanımı zorunluyken yakın zamanda gebelik başarısını artırmak ve rahimden kaynaklı sebeplerle rahim dinlendirme tekniğine başvurulmaktadır. Tüp bebek tedavisi görürken bazı adaylar sosyal nedenlerden ötürü bu işleme hazır olmayabiliyor böyle durumlarda ise bir problem yaşanmadan embriyo transferi kolay bir biçimde ertelenebilmektedir. 

Rahim Dinlendirme İçin Nasıl Bir Klinik Tercih Edilmelidir? 

Tüp bebek tedavisi aslında başlı başına özel ilgi isteyen durumdur. Takibi yapılan çiftlerin psikolojik ve fiziksel yönden takibinin başarılı bir biçimde gerçekleştirilmesi gerekir. Rahim dinlendirme tekniği uygulanan hastalarda başarı elde edilmesi ise teknolojinin doğru kullanılmasıyla mümkündür. Rahim dinlendirme tekniğini uygulayan kliniğin embriyoloji laboratuvarının bu işlem için hazır olması gerekmektedir. Herhangi bir klinikte embriyoların dondurma ve çözme işlemlerinde başarılı olunmaması hamilelik ihtimalini düşürebilir. Teknolojisine ve uzmanlarına güvendiğiniz kliniği tercih etmelisiniz. Rahim dinlendirme tavsiye eden hekiminizden de klinik hakkında görüşlerini almanız doğru bir karar olabilir. Teknolojinin doğru kullanılmasıyla birlikte taze transfer yapılan hasalara oranla rahim dinlendirme yöntemiyle daha yüksek gebelik sağlanabilmektedir. Embriyoların çözülme işleminin basit bir işlem olmaması buna uygun kuralların ve kitlerin bulunması da rahim dinlendirme işleminin önemini ve hassasiyetini göstermektedir. 


Centrum Tüp Bebek Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Benzer Makaleler