Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Nedir? - Japon Tedavisi Nasıldır?

Blog

Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Nedir?

Bu makalemizde şu soruların cevaplarını verdik :

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Nedir? Tüp bebek tedavisinde Japon yöntemi nasıl yapılır? İşe yarıyor mu? Tüp bebekte Japon yönteminde olumlu sonuç alanlar var mı?

Yaygın kullanılan tüp bebek tedavisinde Japon yöntemi, doğal bir anlayış içeriyor. Bir süre anne baba olamayan adaylar tüp bebek tedavi yöntemine başvurmaktadırlar. Teknolojinin hızla gelişme gösterdiği günümüz şartları, tedaviler ile ebeveyn olmayı mümkün kılmaktadır. Bu tedavi yöntemlerinden biri de Japon bilim adamları tarafından geliştirilen Japon tedavi yöntemidir. Diğer bir adı doğal tüp bebek tedavisi olan bu yöntem, hormon tedavisinin daha az uygulandığı bir yöntemdir. Yani yumurtalar ilaçlar ile değil, tamamen doğal bir şekilde seçiliyor. Bu yöntem ile tedavi uygulanan adaylar oldukça başarılı sonuçlar almışlardır. Bundan dolayı da son zamanlarda Japon yöntemi en sık tercih edilen yöntemler arasında yer almaktadır.

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yöntemi Neden Tercih Edilir?

Tüp bebek tedavisi için geliştirilen Japon yönteminin, diğer tedavilere oranla daha sağlıklı olduğu görüşü mevcuttur. Bu durumda, tüp bebek tedavisinde Japon yöntemi neden tercih edildiğini şöyle açıklamak mümkündür; öncelikle anne adayının kendi hormonları ile büyüme gösteren yumurtalar tedavide kullanılır. Bu da tedavi sırasında ilaç kullanımını çok fazla miktarda azaltıyor. Böylelikle ilaçlardan dolayı meydana gelebilecek yan etkiler ve rahatsızlıkların önüne geçiliyor.  Hatta bu yolla gebe kalmanın daha sağlıklı olacağı görüşleri de mevcuttur. Peki, tüp bebek tedavisinde Japon yönteminin avantajları nelerdir? İşte ayrıntılar!

Tüp Bebek Tedavisinde Japon Yönteminin Avantajları Nelerdir?

Oldukça başarı gösteren Japon yöntemi normal tüp bebek tedavisine oranla daha avantajlıdır. Buna bağlı olarak tüp bebek tedavisinde Japon yönteminin avantajları sayıca fazladır. Öncelikle çok fazla ilaç kullanımını gerekli kılmadığı için ağrılar ve rahatsızlıklar çokça yaşanmaz. Buna bağlı olarak ilaçların getirmiş olduğu maliyet de büyük ölçüde azalmış oluyor. Ayrıca OHSS hastalığı da bu tedavi yöntemi ile görülmemiş olur. Doğal bir tedavi yöntemi olduğu için elde edilen yumurtalıkların kalite düzeyi daha fazla olur. Tüm bunlara ek olarak şunu diyebiliriz ki; anne adayında çok fazla rahatsızlık meydana gelmediği için sık sık kontrole gelmeye de gerek kalmaz. Bu avantajlar sayesinde Japon yöntemi sıkça kullanılan bir yöntem olmuştur.

Mutlu Danışanlar

13 yıllık bebek hasretimiz, nihayet sonra erdi. Denediğimiz sayısız yöntem, sayısız klinikten sonra Recai hocama sonsuz teşekkürler!

Halime Uyar
Halime Uyar

Her şey en başta düşündüğümüzden daha hızlı, daha kolay ve mucizevi şekilde gerçekleşti. Recai bey ve ekibine çok teşekkürler!

Ersin Arslan
Ersin Arslan

Birkaç yıl önce bebek sahibi olmamız, sözde imkansızdı. ROSI tekniğiyle bebek sahibi olduk. Tüm Centrum ekibine çok teşekkür ederiz. =)