Tüp Bebek Tedavisinde Bilmeniz Gereken En Önemli 9 Madde Nedir? -

Blog

Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisinde Bilmeniz Gereken En Önemli 9 Madde Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Bilmeniz Gereken En Önemli 9 Madde Nedir?

Tüp Bebek Tedavisinde Bilmeniz Gereken En Önemli 9 Madde Nedir?

Günümüzde sıklıkla talep edilen bir tedavi alanı olan tüp bebek tedavisinde bilmeniz gereken en önemli 9 madde nelerdir? Tüp bebek tedavisi her zaman hassas olan bir süreci beraberinde getirmektedir. Dolayısıyla tüp bebek tedavisinin başarılı bir şekilde tamamlanması için dikkat edilmesi gerekli olan pek çok farklı özellikle mevcuttur. Elbette ki tüp bebek tedavisinde bilinmesi gerekenler hususunda etkili bir düzeyde bilgi sahibi olmak, beraberine önemli kazanımları da getirmektedir. İşte tüp bebek tedavisinde bilmeniz gereken en önemli 9 madde:

Tüp Bebek Tedavi Yöntemleri Kolay ve Pratiktir

Yakın zamdan tüp bebek tedavisine yönelik olarak son derece etkili tedavi yöntemlerinin kullanıldığı bilinmektedir. Böylece gün geçtikçe çok daha pratik bir şekilde uygulanmaya başlanmıştır.

Tüp Bebek Tedavisinde Yaş Aralığı Önemlidir

Tüp bebek tedavisi sürecinde 30’lu yaşlara kadar üreme konusunda en şanlı yaş aralığıdır. 30 ve 35’li yaşlardan sonra üreme olasılığı da düşmektedir. Dolayısıyla yaş, tüp bebek tedavisinde dikkate alınması şart olan bir kriter olarak karşımıza çıkmaktadır.

Embriyo Dondurulması Gebelik Şansını Arttırmaktadır

Farklı nedenlerden kaynaklı olarak embriyo dondurulması sonrasında tüp bebek uygulaması neticesinde çocuk sahibi olmak mümkün olmaktadır. Özellikle bu alanda yeni uygulanan teknikler sayesinde dondurulmuş olan embriyodan çocuk sahibi olmak çok daha olası bir hale gelmiştir.

Yumurta Toplama Aşaması Oldukça Hassas Bir Süreçtir

Tüp bebek tedavisinde yumurta toplama işleminde hasta hiçbir şey hissetmez. Zira bu tür operasyonlar anestezi yumurta alımıyla yapılmaktadır. Yumurta toplama işleminden sonra hasta sadece küçük kramplar hissetmektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Uzunca Süre Yatmaya Gerek Yoktur

Tüp bebek tedavisinde hastanın uzun süre yatmasının gebelik şansını arttıracağına dair bir kanı olsa da bu duruma dair kanıtlanmış olan bir veri bulunmamaktadır. Unutmamak gerekir ki tüp bebeklerde risklerle normal gebeliklerdeki riskler birbirlerine benzemektedir.

Tüp Bebek Tedavisinde Yumurtalık Rezervi Tükenmez

Tüp bebek tedavilerinde yumurtalıkların tedavi amaçlı toplandığı bilinmektedir. Bu işlem yumurtalık rezervini olumsuz olarak etkilemez.

Baba Adayları Mutlaka İçki ve Sigara Kullanmamalıdır

Tüp bebek tedavisi başlamadan 3 ay öncesinde baba adayları mutlaka içki ve sigaradan uzak durmalıdır. Yine baba adayının ağır aktivitelerden de uzak kalması gerekmektedir.

Beslenmeye Dikkat Etmek Şarttır

Özellikle anne adayları tüp bebek tedavisine başlamadan önce mutlaka beslenmelerine dikkat etmek durumundadır. Bu kapsamda çok yönlü ve dengeli bir şekilde beslenmek her zaman önemlidir.

Kilo Vermek Gebelik Şansını Arttırmaktadır

Obez hastalar şayet kilo verecek olurlarsa gebelik şansını da artırırlar. Kilo vermek aynı zamanda gebelik sürecinin çok daha sağlıklı bir şekilde tamamlanmasını mümkün kılmaktadır.

 

 

Mutlu Danışanlar

13 yıllık bebek hasretimiz, nihayet sonra erdi. Denediğimiz sayısız yöntem, sayısız klinikten sonra Recai hocama sonsuz teşekkürler!

Halime Uyar
Halime Uyar

Her şey en başta düşündüğümüzden daha hızlı, daha kolay ve mucizevi şekilde gerçekleşti. Recai bey ve ekibine çok teşekkürler!

Ersin Arslan
Ersin Arslan

Birkaç yıl önce bebek sahibi olmamız, sözde imkansızdı. ROSI tekniğiyle bebek sahibi olduk. Tüm Centrum ekibine çok teşekkür ederiz. =)