Tüp Bebek Tedavisi Merkezi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz? -

Blog

Tüp Bebek

Tüp Bebek Tedavisi Merkezi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüp Bebek Tedavisi Merkezi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Tüp Bebek Tedavisi Merkezi Tercih Ederken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çiftler için, tüp bebek tedavisi merkezi tercih ederken nelere dikkat etmelisiniz? Sorusuna bazı cevaplar hazırladır. Şöyle ki; tedaviye başlayacağınız merkezin size yakın bir konumda olması gerekir. Bu biraz uzun süren bir tedavi olabilir. Bu süreçte, merkeze kolay ulaşım olabilmesi için konum önemlidir. Ayrıca tedavi süresince bazı olağan durumlar da yaşanabilir.

Biran önce merkeze ulaşılması da gerekebilir. Bu nedenle yakınlık konusuna dikkat etmek gerekir. Bunun yanı sıra, tedaviye başlamadan önce mutlaka bu merkezin başarılı sonuçlar yüzdesi hakkında bilgi sahibi olmak gerekir. Bu sayede boşa zaman harcamamış olursunuz. Ayrıca tedavi uygulayacak olan ebriyologlar ve ekiplerinin alanlarında uzman olması en büyük kriterlerinizden biri olmalıdır.

Tüp Bebek Merkezi Tercihi Neden Önemlidir?

Uzun yıllar hep anne baba olmak için bekleyen sayısız çiftler vardır. Bu uzun bekleyişlerin çare olmaması artık bir tedaviyi zorunlu kılmaktadır. Özellikle bebek özlemini çeken anne baba adayları biran önce tedavi olmak isterler. Peki, tedavi alınacak olan tüp bebek merkezi tercihi neden önemlidir? Bu soruya şöyle cevap verebiliriz; zaten uzun süre bekleyen çiftler daha fazla beklemeden bebek sahibi olmak isterler.

Alanında uzman doktorlara ve üst düzey teknolojilere sahip merkezler, bu konuda en büyük yardımcı olacaktır. Hangi soruna nasıl karşılık verileceğinin uzman ekiplerce belirlenmesi, tedavi süresini kısaltabilir. Ayrıca doğru tedavi yöntemi uygulamayı başaran doktorlara sahip merkezler; kişileri fazla yıpratmadan bebek sahibi yapabilirler. Bu sebeplerle merkez tercihine dikkat etmek, büyük önem arz etmektedir.

Tüp Bebek Merkezi Neye Göre Belirlenir?

Normal yollarla anne baba olamayıp uzun süre beklemek zorunda kalan çiftler, tedaviye yönelmek durumunda kalırlar. Her merkez ne yazık ki başarılı tedaviler uygulama konusunda ileride değildir. Tüp bebek tedavi merkezlerinin çok olması, hepsinin doğru sonuç verdiği anlamına gelmez. Bu nedenle anne baba adayları, tüp bebek merkezi seçimlerinde dikkatli olmalıdırlar. Bu konuyu aceleye getirmemek, sakin davranmak ve iyi bir araştırmada bulunmak çok önemlidir.

Öncelikle maliyeti düşük olan her merkeze yönelmemek gerekir. Elbette en yüksek fiyatlı olan merkez en iyisidir denilemez. Fakat yine de bu konuda oldukça dikkatli davranmak gerekir. Özellikle merkezin başarılı sonuç geçmişine mutlaka bakmak gerekmektedir. Ayrıca bu konuda yüksek tecrübe edinmiş merkezler, en tercih edilebilir merkezler arasında olmalıdır.

 

Mutlu Danışanlar

13 yıllık bebek hasretimiz, nihayet sonra erdi. Denediğimiz sayısız yöntem, sayısız klinikten sonra Recai hocama sonsuz teşekkürler!

Halime Uyar
Halime Uyar

Her şey en başta düşündüğümüzden daha hızlı, daha kolay ve mucizevi şekilde gerçekleşti. Recai bey ve ekibine çok teşekkürler!

Ersin Arslan
Ersin Arslan

Birkaç yıl önce bebek sahibi olmamız, sözde imkansızdı. ROSI tekniğiyle bebek sahibi olduk. Tüm Centrum ekibine çok teşekkür ederiz. =)