info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

Tüp Bebek Sonucu Ne Zaman Belli Olur?

Tüp Bebek Sonucu Ne Zaman Belli Olur?
tüp bebek sonucu ne zaman belli olur Tüp bebek tedavisi, başından sonuna kadar yaklaşık olarak 1 ayda tamamlanan bir tedavidir. Fakat süre, çiftten çifte ve uygulanan tedavi yöntemlerine göre değişmektedir. Tüp bebek sonucu ne zaman belli olur, sorusu ise, embriyo transferinden 12 gün sonra şeklinde cevaplanabilir. Embriyo transferinden yaklaşık 12 gün ila iki hafta sonra, doktorunuz hamile olup olmadığınızı tespit etmek için kan örneklerini test edecektir. Hamiliyseniz, doktorunuz iki hafta sonra ultrason kontrolleri için sizi çağıracaktır. Yapılan ultrasonda şayet gebelik kesesi gözlemlenirse, gebe olduğunuz kesinleşecektir. Ancak gebelik kesesi gözlemlenmezse dış gebelik için araştırmalar başlayacaktır. Hamile değilseniz, adet dönemi tamamlandıktan sonra yeniden tüp bebek denemesi için başvurabilirsiniz.

Tüp bebek sonuçları aşağıdaki aşamalardan sonra belli olmaktadır:

Tüp bebek tedavisi sırasında kendi yumurtalarını kullanıyorsanız, bir adet döngüsü başlangıcında yumurtalıklarınıza birden fazla yumurta üretecek sentetik hormonlarla tedaviye başlarsınız. Yumurtalıkları uyarmak için bir follikül uyarıcı hormonu (FSH), lüteinizan hormonu (LH) veya ikisinin bir kombinasyonunu içeren enjekte edilebilir bir ilaç alabilirsiniz. Bu ilaçlar aynı anda gelişmesi için birden fazla yumurta teşvik eder. tüp bebek sonucu Oosit olgunlaşması için kullanılan ilaçlar; Foliküller yumurta alımı için hazır olduğunda - genellikle sekiz - 14 gün sonra - yumurtaların olgunlaşmasına yardımcı olmak için insan koryonik gonadotropin (HCG) veya diğer ilaçları alırsınız. Erken ovulasyonu önleyen ilaçlar; Bu ilaçlar vücudunuzun gelişmekte olan yumurtaları çok erken bırakmasını önler. Uterusunuzun astarını hazırlamak için kullanılan ilaçlar; Yumurtanın alındığı ya da embriyo transferi sırasında, doktorunuz, uterusunuzun astarını implantasyona daha fazla duyarlı hale getirmek için progesteron takviyeleri kullanmaya başlamanızı tavsiye edebilir. Bu aşamaların tamamlanmasından sonra tüp bebek sonuçları belli olmaktadır. Embriyo transferinden 12 gün sonra yapılan gebelik testi ile tüp bebek tedavisinin başarı şansı tespit edilmektedir. Tüp bebek tedavisi tamamlandıktan sonra sağlıklı bir bebek doğurma şansı, aşağıdakileri de içeren çeşitli faktörlere bağlıdır:
  • Anne adayının yaşı:

Yaşın genç olması ve yumurtalık rezervlerinin iyi durumunda olması sonucunda tüp bebek sonuçlarının olumlu çıkma şansı yükselecektir.
  • Embriyo durumu:

Daha gelişmiş embriyoların transferi, daha az gelişmiş embriyolarla karşılaştırıldığında (2. veya 3. gün) daha yüksek gebelik oranları ile ilişkilidir. Bununla birlikte, tüm embriyolar gelişim sürecinden kurtulamazlar.
  • Tercih edilen tüp bebek merkezi

Tüp bebek sonuçları da tercih edilen tüp bebek merkezi ile yakından ilişkilidir. Şayet başarı oranları yüksek bir tüp bebek merkezi tercih edilmişse, bu aşamada tüp bebek sonuçları olumlu çıkabilir.
Centrum Ankara Tüp Bebek  Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Benzer Makaleler