Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar 2021 - Nelere Dikkat Etmeliyiz

Blog

Tüp Bebek

Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar 2021

Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar 2021

Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar 2021

Tüp bebek tedavisi söz konusu olduğunda tüp bebek raporu için gerekli evraklar 2021 yılında da devreye girmektedir. Tüp bebek tedavisi çocuk sahibi olmak isteyen çiftler için oldukça uzun zamandır uygulanan tedavi yöntemidir. Bu noktada en önemli hususların başında tüp bebek tedavisi için uygun sağlık raporlarının alınması gerekmektedir. Tüp bebek raporu için gerekli evraklar Sağlık Bakanlığı tarafından düzenlenmekte ve gerekli görüldüğünde de güncellenmektedir.

Tüp bebek için sağlık kurulu tarafından hazırlanacak olan raporda kişilerin belirli aşamalardan geçmesi beklenmektedir. Raporu oluşturan ve onaylayan sağlık kurulu kadın hastalıkları ve doğum kliniği bölümünden uzmanlardan oluşmaktadır. Aynı zamanda üroloji bölümünden uzmanlar da tüp bebek için çiftlere rapor veren kurulda bulunabilmektedir.

Rapor alınmadan tüp bebek tedavisine başlamak ise yasal olarak mümkün olmamaktadır. Bu nedenle çiftlerin belgeleri eksiksiz ve tam bir şekilde doldurması beklenmektedir. Raporun onaylanmasının ardından ise tüp bebek için gerekli çalışmalar başlatılabilmektedir. Sizler de gerekli olan evrakları kısa sürede oluşturarak tedaviye başlayabilirsiniz.

Tüp Bebek Raporu İçin Gerekli Evraklar Nelerdir

Sağlık Bakanlığı tarafından son yapılan düzenlemelere göre tüp bebek raporu için gerekli evraklar şunlardır:

  • Çiftin tek kağıda önlü arkası basılmış evlilik cüzdanı. Evlilik cüzdanında çiftin resmi ve isimleri tam olmalıdır.
  • Erkeğin ve kadının vukuatlı nüfus kaydı. Nüfus müdürlüğünden oldukça kolay bir şekilde alınması mümkün olmaktadır.
  • Erkek ve kadının ikişer adet vesikalık fotoğrafı
  • En az beş yıldır sağlık sigortalısı veya bakmakla sorumlu olduğu kişileri gösteren belge.
  • En az 900 gün prim gün sayısını gösterecek SGK dokümanı

Görüldüğü üzere tüp bebek için gerekli olan evraklar söz konusu olduğunda karşımıza çok sayıda farklı belge çıkmaktadır. Bu belgelerin eksiksiz ve doğru bir şekilde tamamlanması, tüp bebek raporu almak konusunda da önemli kazanımları beraberinde getirmektedir.

Tüp Bebek Raporu İçin Nelere Dikkat Etmeliyiz?

Tüp bebek tedavisi için gerekli olan raporda yukarıda bulunan evraklar zorunlu olmaktadır. Bunun yanı sıra kişilerin rapor ve tedavi sürecinde farklı hususlara da dikkat etmesi gerekmektedir. Tüp bebek raporu için önceden yapılmış ameliyatlar, daha önce olunmuş tedavilere dikkat edilmektedir. Aynı zamanda tahlil sonuçları, daha önce yapılan tedavilere ait dokümanlar da kişilerin yanında bulunmalıdır.

Tüp bebek raporu için gerekli evraklar 2021 yılı makalemizi incelediğiniz için teşekkür ederiz. Tüp bebek raporu kaç günde çıkar sorusunu yanıtladığımız makalemizi incelemek için tıklayınız. 

 

Mutlu Danışanlar

13 yıllık bebek hasretimiz, nihayet sonra erdi. Denediğimiz sayısız yöntem, sayısız klinikten sonra Recai hocama sonsuz teşekkürler!

Halime Uyar
Halime Uyar

Her şey en başta düşündüğümüzden daha hızlı, daha kolay ve mucizevi şekilde gerçekleşti. Recai bey ve ekibine çok teşekkürler!

Ersin Arslan
Ersin Arslan

Birkaç yıl önce bebek sahibi olmamız, sözde imkansızdı. ROSI tekniğiyle bebek sahibi olduk. Tüm Centrum ekibine çok teşekkür ederiz. =)