info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

Tüp Bebek Kaç Defa Denenebilir?

Tüp Bebek Kaç Defa Denenebilir?
tüp bebek kaç defa denenebilir Tüp bebek tedavisi doğurganlık veya genetik problemleri tedavi etmek ve hamileliğin oluşmasına yardımcı olmak için kullanılan karmaşık bir dizi prosedürdür. Tüp bebek tedavisi sırasında olgun yumurtalıklar yumurtalıklarınızdan toplanır  ve bir laboratuarda sperm tarafından döllenir. Daha sonra döllenmiş yumurta (embriyo) veya yumurta uterusunuza implante edilir. Tüp bebek tedavisinin tamamlanması yaklaşık iki hafta sürer. Tüp bebek tedavisi yardımcı üreme teknolojisinin en etkili şeklidir.

Erkekler için tüp bebek tedavisi uygulanma sebepleri

Yaşam tarzı faktörlerinin değiştirilmesi:

Yaşam tarzını ve davranışsal faktörlerin iyileştirilmesi, belirli ilaçların kesilmesi, zararlı maddelerin azaltılması / ortadan kaldırılması, cinsel ilişkinin sıklığı ve zamanlaması iyileştirilmesi, düzenli egzersiz yapılması ve doğurganlığı olumsuz yönde etkileyebilecek diğer faktörlerin optimizasyonu da dahil olmak üzere gebelik şansını artırabilir.

İlaçlar:

Bazı ilaçlar, bir insanın sperm sayısını ve başarılı gebelik elde etme olasılığını artırabilir. Bu ilaçlar, sperm üretimi ve kalitesini de içeren testis fonksiyonunu artırabilir.

Cerrahi:

Belirli koşullarda cerrahi bir sperm tıkanıklığını tersine çevirebilir ve doğurganlığı geri kazanabilir. Diğer durumlarda, varikoseli cerrahi olarak onarmak, genel gebelik şansını artırabilmektedir.

Sperm alınması:

Bu teknikler, boşalma bir sorun olduğunda veya boşalmış sıvıda hiçbir sperm bulunmadığında sperm elde eder. Yardımcı üreme tekniklerinin planlandığı ve sperm sayısının düşük veya başka şekilde anormal olduğu durumlarda da kullanılabilirler. tüp bebek kaç kez denenebilir

Kadınlar için tüp bebek tedavisi

Bir kadının doğurganlığı düzeltmek için yalnızca bir veya iki tedaviye ihtiyacı olmasına rağmen, gebe kalmadan önce birkaç farklı tedaviye ihtiyaç duyulabilir.

Yumurtlamanın doğurganlık ilaçlarıyla uyarılması:

Doğurganlık ilaçları, yumurtlama bozuklukları nedeniyle infertil olan kadınların başlıca tedavisidir. Bu ilaçlar yumurtlamayı düzenler veya uyarır. Doğurganlık uyuşturucu seçenekleri hakkında doktorunuzla konuşun - her türün faydaları ve riskleri.

İntrauterin inseminasyon (IUI):

IUI sırasında, sağlıklı sperm, kadının ovaryumunun döllenmesi için bir veya daha fazla yumurta bıraktığı zamanlarda doğrudan rahim içine yerleştirilir. İnfertiliteye neden olan sebeplere bağlı olarak, IUI'nin zamanlaması normal çevriminizle veya doğurganlık ilaçlarıyla koordine edilebilir.

Doğurganlığı iyileştirmek için cerrahi:

Endometriyal polipler, uterus septum veya intrauterin skar dokusu gibi uterus problemleri histeroskopik cerrahi ile tedavi edilebilir.

"Peki" Tüp bebek kaç defa denenebilir?

Uygulanan tedavi yöntemlerine rağmen gebelik gerçekleşmemişse tüp bebek denemelerine yeniden başvurulabilir. Tüp bebek tedavisinin kaç defa denenebileceğine dair herhangi bir tıbbi kısıtlama yoktur. Şayet kadının yumurtalık rezervleri iyi durumda ise ve üreme çağında ise, maddi ve manevi açıdan yeterlilik sağlandığında denemeler devam edebilir. Ancak uzmanlar kadının psikolojik olarak zarar görmemesi açısından en fazla 6 deneme yapılmasını önermektedir.
Centrum Ankara Tüp Bebek  Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Diğer Makaleler