info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

En Yeni Tüp Bebek Yöntemleri

En Yeni Tüp Bebek Yöntemleri

En Yeni Tüp Bebek Yöntemleri

Tüp bebek tedavisi yeni gelişmelerin sürekli yaşandığı alanlar arasında yer alır. Bu sayede normal yollarla çocuk sahibi olamayan çiftlerin başarıya ulaşma olasılığı daha da artar. Yardımcı üreme teknikleri arasında bulunan tüp bebek tedavisiyle genellikle çoğu çift bebek sahibi olabilir. Bu alanda meydana gelen gelişmelerin temel amacı gebelik oranlarını artırmak ve daha fazla çiftin çocuk sahibi olmasını sağlamaktır. Özellikle genetik hastalıklara engel olarak sağlıklı çocukların doğmasını sağlamak yönünde çalışmalar yapılmaktadır. HLA uyumlu kurtarıcı bebek tedavisi ve doğurganlık koruyucu yöntemler ile tüp bebekle ilgili en yeni teknolojiler olarak bilinir. Bu sayede en yeni tüp bebek yöntemleri, daha önce denemiş ve başarısız olmuş olan çiftler için de son derece etkili olabilir.

Tüp Bebek Tedavisinde Yeni Yöntemler

Son dönemlerde yardımcı üreme tekniklerinde ciddi bir ilerleme kaydedilmiştir. Özellikle ileri yaşta olan kadınlarda yumurtanın kalitesini daha iyi hale getirmek, tedavi esnasında alınan olgun yumurta sayısını artırmak ve preimplantasyon genetik tanı en çok gelişme yaşanan alanlar arasında yer alır.

Tüp bebek tedavisinin ortaya çıkısından bu yana yaklaşık kırk yıl civarı süre geçmiş olup son beş yıl içerisinde meydana gelen gelişmelerde çok sayıda yeni teknoloji kullanılmıştır. Bu kapsamda yapılan çalışmalar hız kesmeden devam etmekte olup böylece tedavinin uygulanabileceği kişi sayısı ve elde edilen başarı oranı giderek artmaktadır.

Tüp Bebek Tedavisindeki Gelişmeler

Tüp bebek tedavisindeki gelişmeler içerisinde koenzim Q10 takviyesi, mitokondriyal transfer, yumurta kalitesini iyileştirmede mitonkondrinin rolü, zaman aralıklı görüntüleme, testosteron ile ön tedavi, letrozol ve gonadotropinler ile tedavi gibi başlıklar görebilirsiniz. Bunlar üzerinde çalışılmış ya da çalışılmaya devam eden konular olup her biri tüp bebek tedavisinin faydasını daha da artırmaktadır.

Tüp bebekte sağlıklı embriyo seçimi aşamasında da gelişmeler yaşanmış olup kapsamlı kromozom taraması yapılmaktadır. Bu yeni geliştirilen bir yöntemdir ve tüm kromozomların incelenerek kromozomlardaki artma ya da azalma belirlenebilir. Buna ilave olarak yumurta dondurma ve dinamik embriyo görüntüleme sistemleri ile ilgili de tüp bebek tedavisi gelişmeleri yaşanmaktadır. Bunlarla ilgili daha detaylı bilgi doktorlarımızla yapılan görüşme neticesinde elde edilebilir.


Centrum Ankara Tüp Bebek  Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Benzer Makaleler