info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv
info@centrumtupbebek.com | +90 (312)-446-6666 | e-Randevu | Mucize Tv

Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?

Çocuk Sahibi Olmak İçin Ne Yapmak Gerekir?
çocuk sahibi olmak için ne yapılmalı Çocuk sahibi olmak için ne yapılmalı, sorusu çocuk özlemi duyan her çiftin merak ettiği bir sorudur. Çocuk sahibi olmak birçok farklı faktörün bir araya gelmesi ile oluşmaktadır. Ancak kontrol edilebilen bazı faktörlerin dikkate alınması ile daha kolay hamile kalınabilir.

İşte çocuk sahibi olmak için ne yapılmalı, sorusunun yanıtları:

  • Sigarayı bırakmak

Sigara içiminin erkeklerde ve kadınlarda doğurganlığı azalttığı bilinmektedir. Gebelikte hala sigara içiyorsanız bebeğiniz için tehlikelidir.
  • İkinci ipucu: birlikte egzersiz yapın

Fit olmak, doğurganlığınızı artırmanın harika bir yoludur. Egzersiz yapmaya alışkın değilseniz, gününüze daha fazla hareket ederek başlayın. Örneğin, bir önceki durakta inebilir ve bir durak boyunca yürüyebilirsiniz veya asansör yerine merdivenleri çıkarmayı deneyebilirsiniz. Birlikte dans dersi almaya ya da koşuya çıkmanın tadını çıkarabilirsiniz.
  • Üçüncü adım: sağlıklı yemek

Gıda ve doğurganlık birbirine bağlıdır. İkiniz de sağlıklı, dengeli bir diyet uygularsanız, gebe kalma şansınızı artırabilirsiniz.
  • Dördüncü adım: stresten uzak durma

Gebe kalmaya çalışmak stresli olabilir. Ne yazık ki, aşırı stres, hem erkekler hem de kadınlar için gebeliği zorlaştırıyor olabilir, bu yüzden elinizden geldiğince rahatlamaya çalışın. Birbirinize rahatlatıcı bir masaj yapın, derin nefes egzersizleri yapın ya da eğlenceli bir yemeğin tadını çıkarın.
  • Beşinci adım: alkolden uzak durma

Gebe kaldıktan sonra, özellikle hamile olduğunuzu fark etmeden önceki hafta içki içerseniz, alkol bebeğinize zarar verebilir. Ağır içki, erkeklerde doğurganlığı da azaltabilir. Bebeğinizin olmasını planlamaya başlar başlamaz hem siz hem eşiniz alkolden kaçınırsanız ya da en azından keserseniz gebelik şansınız artabilir.

Cinsel ilişkiden sonra uzanmalı mıyım?

Milyonlarca sperm orgazm birlikte salınır, bu nedenle uzanılsa bile spermler çoktan vajene girmiştir.

Çocuk sahibi olmak için hangi pozisyon

Eşinizin üst kısmında (misyonerlik pozisyonu) olduğu bazı pozisyonların, hamile kalmanız için diğer pozisyonlardan daha iyi olduğunu duymuş olabilirsiniz. Aslında, bu kuramları destekleyecek hiçbir bilimsel kanıt yoktur. Misyoner konumu penisin serviksin önündeki bölgeye ulaşmasını sağlar. Arka giriş pozisyonu serviksin arka tarafındaki bölgeye ulaşır. Ayakta durma veya üstteki kadın gibi diğer pozisyonlar, serviksin spermi daha iyi muhafaza etmesini sağlayabilir fakat bunun kesinliği yoktur.
Centrum Tüp Bebek Merkezi Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Centrum Tüp Bebek Merkezi

Prof. Dr. Recai Pabuçcu

Soru Sor

Benzer Makaleler